Історія ліцею

Соледарський професійний ліцей створено на підставі наказу №109 від 30 травня 1966 року Донецького обласного управління профтехосвіти. У травні 2016 року ліцею виповнилося 50 років.

Історія створення тісно пов’язана з інтенсивним розвитком промислових технологій у 60-70 роки, коли виробництво ДВО «Артемсіль» стали необхідні професії наладчика технічного обладнання, електрозварника ручного зварювання, кухаря, кондитера.

Підготовкою молодих робітників стало займатися технічне училище №7 м. Карло-Лібкнехтовська, базовим підприємством якого було об’єднання «Артемсіль». Першим директором училища став Сауся Михайло Тимофійович.

Училище було розташовано в старій будівлі навчальної школи за адресою: вулиця Жовтнева 1. Гуртожиток знаходився в селищі Володарського, майстерні – на території ремонтно-механічного цеху солерудника №2.

Щоб забезпечити всіх бажаючих навчальними місцями, ДВО «Артемсіль» збудувало новий гуртожиток, а у 1973 році закінчилося будівництво нового навчального корпусу, де зараз міститься ліцей.

З 1973 році училище очолив Ковтун Борис Павлович.

Наприкінці 70-х років, для забезпечення підприємств харчової промисловості кваліфікованими робітниками, училище почало підготовку найбільш необхідної на той час професії – машиніста розфасувально – пакувальних машин.

Контингент учбового закладу складав понад

Учнів. Навчатися приїздили з усіх куточків Радянського Союзу. Багато учнів було з Західної України (Львівська, Вінницька, Хмельницька області).

У 1985 році технічне училище №7 було перейменовано у ПТУ №111, а у червні 2004 році стало Соледарським професійним ліцеєм.

Протягом 50 років свого існування колектив навчального закладу намагається не відставати від сучасного часу, пропонує молоді освоєння необхідних ринку праці професій, а державі – кваліфікованих робітників.

З лютого 1986 року і по теперішній час ліцеєм керує Бричак Віктор Васильович, який має 43-річний професійний стаж роботи.

Ліцей веде підготовку кваліфікованих робітників за такими професіями:

• Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування, електрозварник ручного зварювання;
  • Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, електрозварник ручного зварювання;
  • Кухар, кондитер;
  • Продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, оператор комп’ютерного набору;
  • Слюсар з контрольно — вимірювальних приладів і автоматики, монтажник радіоелектронної апаратури та приладів.

Для організації навчально-виховного процесу ліцей має комплекс будівельних споруд на 480 учнівських місць.

Це 3-х поверхневий навчальний корпус, в якому розташовані 9 кабінетів загальноосвітніх дисциплін та 5 кабінетів професійної підготовки, майстерні слюсарів з контрольно – вимірювальних приладів та автоматики, електрослюсарів, кухарів.

У ліцеї працює їдальня на 100 місць, де учні забезпечуються триразовим харчуванням.

На території ліцею розташований гуртожиток. Будівля 5-ти поверхова, типова. На першому поверсі – бібліотека з читальним залом, медпункт. Книжковий фонд бібліотеки понад 23000 примірників.